Respuesta :
answer: $52.00
work:
4 people
$6.50 per person
2 times
so 4(6.50) = $26.00
that means one time that they went to eat was $26
but since they went twice, multiply that by two to get $52.00
work:
4 people
$6.50 per person
2 times
so 4(6.50) = $26.00
that means one time that they went to eat was $26
but since they went twice, multiply that by two to get $52.00