#11 Susannah went shopping and bought 3 pairs of jeans for $138. If each pair cost the same, how much does one pair cost?​

Respuesta :

Answer:

138/3

46

Step-by-step explanation:

Answer:

414

Step-by-step explanation:

138+138+138=414