Respuesta :
Divide the price by the number of ounces.
=$1.99 ÷ 15 ounces
=$0.13
The price per ounce of the 15 ounce can is $0.13.
Hope this helps! :)
=$1.99 ÷ 15 ounces
=$0.13
The price per ounce of the 15 ounce can is $0.13.
Hope this helps! :)