xXGavinXx
xXGavinXx
20-02-2018
Mathematics
contestada
32 and 33 please spammmmm
Respuesta :
Аноним
Аноним
20-02-2018
Cost of 1 set = 5t + 3j
so, the cost of 4 sets = 4(5t + 3j) = 20t + 12j Answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 76+ )
Otras preguntas
What is the answer to 215 rounding to the nearest 10 Math
3 prime number which add up to 22
Ratio of 18/36=12/24
What is the answer to the question -4•-10
Divide 33 photos into 2 groups so the ratio is 4 to 7
Lynn has a watering can that holds 16 cups of water, and she fills it half full. then she waters her 15 plants so that each plant gets the same amount of water.
What is the solution to lemonade
Shelly spent 17 min washing the dishes and 38 min for cleaning her room.explain how you can mental math to find how long Shelly spent on the two tasks
Choose the best term from the box vocabulary1. An ....------------------- is closed to an exa
Analyze is the product of 0.4×1.8 greater than or less than 0.4?please explain to me