Seudónimo Seudónimo 19-10-2017 Mathematics contestada Terry bought 2 1/2 dozen chocolate chip cookies. She paid $15 for her purchase. If there were 12 cookies in each dozen, what was the cost per cookie? $0.17 $0.83 $1.25 $0.50