Respuesta :
Answer: $8.65
Explanation: We are finding the unit cost of EACH lunchbox. If a pack is 16 boxed lunches, where the total comes out to be $138.40, the price of each boxed lunch would be $8.65
Explanation: We are finding the unit cost of EACH lunchbox. If a pack is 16 boxed lunches, where the total comes out to be $138.40, the price of each boxed lunch would be $8.65