Respuesta :
Answer:
$29.90
Step-by-step explanation:
Just multiply gallons by price:
13 gallons x [tex]\frac{2.30 dollars}{1 gallon}[/tex] = 29.9
Answer:
$29.90
Step-by-step explanation:
Just multiply gallons by price:
13 gallons x [tex]\frac{2.30 dollars}{1 gallon}[/tex] = 29.9