Respuesta :
Answer:
Each pizza cost 9 dollars
Step-by-step explanation:
39-3=36
36 is the total cost of the pizzas
36÷4=9 so the answer would be 9
Answer:
Each pizza cost 9 dollars
Step-by-step explanation:
39-3=36
36 is the total cost of the pizzas
36÷4=9 so the answer would be 9