the cost per box!! please help (will mark first answer as brainliest!)

Answer:
$1.20
Step-by-step explanation:
Just divide $3.60 by 3. If that's the price of 3 boxes, dividing it by 3 will estimate it to how much 1 box will cost.
Answer:
$1.20 per box
Step-by-step explanation:
Hope this helps :)