Respuesta :
Answer: C) 4 containers for $2.84
Step-by-step explanation:
8/4.04=1.98
6/3.46=1.73
4/2.84=1.41: best value
A, I think because if you divide the price by the amount you can see that a is the cheapest since it’s 50 cents per container