maciepurtell2007 maciepurtell2007 20-11-2020 Mathematics contestada (6th grade math) Jacob has to buy treats for his class he can buy 105 tootsie rolls and 35 lolly pops for $7.35 or he can by 35 tootsie rolls and 70 lolly pops for $11.20 how much do individual tootsie rolls and lolly pops cost