Respuesta :
Answer:
16
Step-by-step explanation:
3 balloons costed $2. So, she decided to buy 24 so that everyone could get one, 24 divided by 3 is 8, 8 times 2 is 16.
Answer:
16
Step-by-step explanation:
3 balloons costed $2. So, she decided to buy 24 so that everyone could get one, 24 divided by 3 is 8, 8 times 2 is 16.