Respuesta :
Answer:
$5.50
Step-by-step explanation:
One icecream cone costs $2.75, so two would cost $5.50.
Answer:
$5.5
Step-by-step explanation:
--Use division
16.50 ÷ 6 = 2.75
--Then multiplication
2.75 x 2 = 5.5
It costs $5.5 to buy 2 ice cream cones.