kwasiking9 kwasiking9 20-10-2020 Mathematics contestada Last week, Mrs. Grant purchased a 3-pound package of strawberries for $6.84. This week she paid $10.24 for a 4-pound package of strawberries. What was the difference in the unit cost per pound that Mrs. Grant paid this week compared to last week?