lizzie196
lizzie196
17-01-2019
Mathematics
contestada
How do I solve this?
Respuesta :
connorhilliker
connorhilliker
17-01-2019
Answer:
it would cost $3.
Step-by-step explanation:
$1.50 times 4 = $6
$6 divided by 2 is $3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
To mail a first class letter, the U.S. Postal Service charges $0.45 for the first ounce and $0.23 for each additional ounce. It costs $2.29 to mail you letter.
Describe what would happen to a moving object if no unbalanced force acted upon it.
Please help I will mark branlyist
A caterer made salads. Each salad is made from mixed greens or spinach. The protein on the salad is either chicken, steak, or tofu and each salad has either Ita
which state was the first to recognize christmas as a holiday
Which statement from paragraph 4 best depicts how the author supports their central idea?
Which statement describes how vapor pressure occurs.
ANSWER FOR BRAINIEST!!! How do you answer this and what did I do incorrectly?
Name the three different types of proofs you saw in this lesson. Give a description of each.
Help me please will give 50 points